KONST / Litografier / Färglitografi 14342186
nr 1434 2186
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Signerad, numrerad 8/9, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 35x57cm, yttermått inklusive ram: 63x93cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:00:28
23/11 23:08:08